top of page
מייסדים ושותפים לשעבר

מייסדים ושותפים
לשעבר

עידו שלם - מייסד גשר לעתיד

עידו שלם הוא המייסד של גשר לעתיד, עורך דין שהפך ליזם קהילתי. עידו הוא יועץ אסטרטגי לשעבר של משרדי ממשלה, עסקים מובילים וממשלות זרות. הוא מתמחה בפיתוח שיטות יעילות לפיתוח קהילות חזקות בקהילות הגבול בישראל (פריפריה). עידו הוא כיום יועץ מיוחד לגשר לעתיד.

אורנה בדר

אורנה, כחלק ממייסדי גשר לעתיד, ניהלה פעילויות רבות בבית שאן וערים נוספות. עבדה עם משרדי ממשלה, כולל משרד החינוך וארגונים הפועלים עם העיר. אורנה בעלת ניסיון רב בהכנת תכניות רב שנתיות לרשויות מוטות פעילות מול משרדי ממשלה שונים. עסקה בתחום העירוני והקהילתי, בניית תכניות ופרויקטים, ליווי ויעוץ לארגונים ומוסדות, והקמת רשתות של ארגונים וגופים בשיתוף פעולה בערים השונות. אורנה בעלת ניסיון רב בעולם החינוכי, כיהנה כמנהלת להכשרה, השתלמות והדרכה לעובדי הוראה במשרד החינוך, ראש פרויקט "מבט לגן" במרכז לחינוך מדעי טכנולוגי באוניברסיטת תל אביב ומרצה במכללת בית ברל לגננות. היא רכזה תכנית החומש לצמצום פערים עם המגזר הערבי במשרד החינוך ותכנית החינוך הבלתי פורמאלי והקהילה במכון להכשרת המורים.
אורנה בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני בחינוך בהצטיינות באוניברסיטת תל אביב.

אריקה דייסון

אריקה, כחלק ממייסדי גשר לעתיד, לקחה חלק משמעותי בפיתוח המודלים המתקדמים אותם מפעילה גשר לעתיד, עסקה בניתוח והנגשת הנתונים.
אריקה הביאה עימה ניסיון רב שנים בין היתר כמנהלת פיתוח אסטרטגי בשיקום שכונות במנצ'סטר, כמנהלת פרוייקט LIFT במנצסטר רבתי, השותפות הגדולה ביותר בבריטניה בין המגזר העסקי המגזר הממשלתי, המגזר השלישי והמקומי. חברה בצוות Gateway - צוות שהוקם על ידי ממשלת בריטניה לביצוע בקרה על פרויקטים גדולים ומרכזיים של משרד הפנים ועוד.
לאריקה תואר ראשון באומנויות דיפלומה בפיתוח קהילתי, תעודת רו"ח מאנגליה.

עתודות צפון

מרכז לפיתוח חברתי כלכלי של הצפון, שותפות של ארגון מעוז, אגף עתודות לישראל במשרד ראש הממשלה וקרן ראסל ברי. שואף לעליה ברמת החיים של תושבי הצפון וליצור צמיחה מכלילה לכלל האוכלוסייה בו. מודל הפעולה מבוסס על רישות והאצת מהלכים של מובילי שינוי בעלי השפעה. בשיתוף עם עתודות צפון וקרן רש"י, פיתחה גשר לעתיד מודל חדשני לתכנית מנהיגות מקומית עירונית.

רשת החדשנות הקהילתית, קליבלנד

רשת החדשנות הקהילתית (The Community Innovation Network) היא חלק ממרכז העוני באוניברסיטת קייס ווסטרן רזרב בקליבלנד, אוהיו. המרכז משמש כרשת של רשתות, המאגד מספר ההולך וגדל של גישות מבוססות יכולות וחדשנות לשינוי בקהילה.

איגוד מרכזי הקהילה בישראל

איגוד מרכזי הקהילה בישראל (The Israel Association of Community Centers IACC ) שואף לבנות ולפתח רשת ארצית של קהילות מקומיות מקיימות, שתורמת לחברה חזקה ועמידה, המאפשרת לכל אדם להרגיש משמעותי ולהיות שותף בקהילה שלו. ה- IACC מוקדש לפיתוח וניהול של מסגרות חינוך משלימות מתקדמות, למידה לכל החיים ושירות שווה ומקיף של חברי קהילה עם צרכים מיוחדים, בגישה קהילתית ברצף גילאים.

שלמה בן חיים

שלמה בן חיים הוא פרופסור לרפואה, פיזיקה וביו-פיזיקה. הוא גם נדבן והיה המשקיע הגדול הראשון של BTF. בשנת 2014 העניק שלמה מתנה פילנתרופית להקמת בית ספר חדש לרפואה בהרווארד. כיום הוא מייסד ויו"ר משותף של קבוצת הובארט וממשיך לספק השקעות פילנתרופיות ברחבי העולם.

פטסי לנדה

פטסי לנדא (Patsy Landa), מייסדת שותפה של קרן לנדה, מקדישה את זמנה, מאמציה ומשאביה להקמת חברה הוגנת וצודקת יותר. היא פועלת לקידום שוויון הזדמנויות באמצעות חינוך כמו גם שוויון אזרחי לכל אזרחי ישראל, יהודים וערבים. בנוסף, פטסי תומכת באופן פעיל בארגונים שונים המחויבים לצדק חברתי, שוויון הזדמנויות ואזרחות משותפת. היא מכהנת בדירקטוריונים שונים ובעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר אילן.

bottom of page